Hanobení

Já myslím, že ten paragraf není tak nejasný.

 

Zcela správně se nesmí říkat, že puntíkovaní jsou zkurvené svině a podobně. To je hanobení. Evidentně se nesmí říkat ani podřežeme jim krky. Má-li to formu podmiňovací, nejlepší by bylo podřezat jim krky, je to nahraně.

 

 

Pravda není hanobení. I z Koránu vyplývá, že Mohamed byl loupežník a měl devítiletou manželku. Těžko někdo může napadnout výrok o pedofilii, leda snad se dotázat, nejedná-li se už o hebefilii.

 

Podle výkladu JUDr. Kláry Samkové zhanobit není možno komunismus, nacismus a jiné hanebnosti, protože již hanebné jsou, stejně jako není možno nějak odstíhat pokálení lejna. Nepochybně jsou hanebníky všichni, kteří se k tak hanebným hnutím dobrovolně hlásí, majíc možnost svobodné volby

 

Hanobením není diskuse o tom, jaké je průměrné IQ nějakého etnika. Pokud průměr bude 80, hanobením není ani výrok, že půlka toho etnika jsou debilové, protože je to odborné označení pro člověka s IQ pod 80 a v daném případě to nelze považovat za nadávku. Za hanobení, nadávku to lze považovat v momentě, kdy někdo řekne všichni Dánové jsou debilové, protože průměrné IQ Dánů je někde okolo 100, takže ten výrok je nepravdivý, nepříznivý, lze jej považovat v daném případě za nadávku a některý soudce by mohl odsoudit hanobení.

 

Proto si myslím, že je zcela nesmyslné mnohé máchání paragrafy.