Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
128779

Připojeni

Právě přítomno: 50 hostů a žádný člen

Citát

Vlastnosti

Vládce nemusí nutně mít všechny kladné vlastnosti, ale měl by umět vzbudit zdání, že je nepostrádá. A naopak má-li je, je krajně nežádoucí, aby se jimi vždy a za všech okolností řídil. Aťsi je shovívavý, lidský, zbožný, upřímný, ale všeho do času. Jakmile vznikne potřeba opaku, nesmí zaváhat.

Nicollo Machiavelli

Jiří Zajíc

Jiří ZajícIng. Jiří Zajíc, CSc.

Narodil jsem se 10.8.1952 ve Strakonicích. Do svých 15 let jsem žil v Miroticích u Písku. V letech 1967 - 1970 jsem absolvoval gymnasium, tehdy se to jmenovalo Střední všeobecně vzdělávací škola - II. SVVŠ v Plzni. Následovalo intermezzo - studium na Matematicko - fyzikální fakultě UK v Praze. S matfyzem jsme si nerozuměli. Následoval půlrok na vykládce uhlí v elektrárně plzeňské Škodovky. V letech 1972 - 1977 studium na Elektrotechnické fakultě ČVUT, obor radioelektronika. Po roční vojně jsem se vrátil na fakultu jako řádný aspirant (dnes se tomu říká doktorand).
V letech 1981 - 1993 jsem pracoval v Aero Vodochody, napřed n.p a pak a.s. v posicích konstruktér přípravků, vedoucí servisní a školicí technik, vedoucí letových zkoušek a ředitel pro kvalitu. V roce 1985 jsem obhájil titul kandidáta věd (CSc., obdoba dnešního Ph.D.).
V roce 1993 jsem z Aera odešel a začal působit v soukromém sektoru. Pracuji jako poradce, lektor a auditor v oblasti systémů managementu a zlepšování kvality. Zabývám se managementem kvality, bezpečnosti informací a environmentu. Působím také jako auditor při certifikaci a posuzuji evropské projekty v několika programech v gesci MPO. Zabývám se také programováním a webdesignem.

V Libčicích bydlíme od r. 1981.
Jsem ženatý a mám dva dospělé syny.
Zájmy: Občas se mění. Elektronika, pes Baryk, občas hra na kytaru. Čtení sestoupilo po žebříčku až dolů - oči už nejsou to, co zamlada. Novým koníčkem je střelba a zbraně.

Do práce zastupitelstva se mohu zapojit v oblastech vzdělávání a školství, (rozumné, neteroristické) ekologie a také v přípravě a ladění žádostí o projektové granty.

Co bych chtěl v Libčicích? Aby se tu dobře bydlelo, děti byly spokojené ve škole, ulice měly kvalitní asfaltový povrch. Aby tu měli živnostníci co nejlepší prostředí k podnikání. A taky aby na sebe lidé byli hodní. A hlavně, aby tu nebylo tolik zbabělé zákeřnosti.

Copyright © 2019. All Rights Reserved.