Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
133489

Připojeni

Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

Citát

Fráze

Frázista, abych hovořil mluvou trestního zákona, béře na se falešnou tvářnost člověka majícího myšlenky a schopného úsudek vydávati. Ve skutečnosti je prokázáno, že záliba ve frázích vzniká z neznalosti fakt, z nepřítomnosti myšlenky a nedostatku vlastního úsudku.
Karel Poláček, Žurnalistický slovník, 1933

 

Erdogan zrcadlem Evropy

Chcete prachy, nebo ne?

Yekta Uzunoglu
29. 8. 2017

Nevím, kdy bylo přesně zrcadlo objeveno, jak se zdá ale, člověk byl po celou dobu své existence nadmíru zvědavý na sebe, na svůj vzhled, na svoje nitro a na svoji duši. Jeho zájem o sebe, o svoji duši, se v různých kulturách odrazila i v mytologii, eposech, bájích či ústní tvorbě tak, jako v starém Řecku v báji o Narcisovi.

 

Zrcadlo se stalo v jistých kulturách symbolem obrazu duše, někdy ale symbolem marnivosti a rozkošnictví. Na druhé stranu ale symbolizovalo sebepoznání, moudrost a pravdu. V jiných krajích se lidově říkávalo „někdo zvedl zrcadlo“ nebo „zrcadlo duše.“
A v těch starodávných kulturách, bylo prostě zrcadlo obrazem duše člověka. Ve starověkém Egyptě ještě k tomu, slova „zrcadlo“ a „život“ byla identická. A třeba keltské ženy byly pohřbeny ze stejného důvodu se svým zrcadlem.
V židovské tradici zrcadlo slouží i k vysvětlení nadlidské role Mojžíše jako proroka.
Zůstaňme zde ale jen u jednoho základního a podstatného vnímání zrcadla, tak jako u některých starodávných kultur, kde zrcadlo je symbolem obrazu duše.
Prostřednictvím Říma a Řecka se zrcadlo, jako obraz duše dostalo do pozdějších evropských civilizací.
A proto se Erdogan se se svojí politikou vědomě stal zrcadlem naší soudobé evropské civilizace. Cílevědomě chce, abychom v jeho zrcadle viděli dramaticky a tragicky stav naší soudobé evropské civilizace, a to se mu povedlo.
Erdogan a jeho armáda na jeho povel nadávají, osočují, vyhrožují, pokoušejí se o vydírání celé evropské civilizace a především Německa. V Německu Erdogan oprávněně vidí kormidelníka Evropy a její politické elity, také proto jeho promyšlená, jeho ideologií opodstatněná agrese směruje právě tam. Jeho armáda nešetří ani vlastní manželku ministra zahraničí Sigmara Gabriela, která je jako žena samotného ministra, obtěžována či ohrožována, když, jak se zdá, už ze zoufalství toto sděluje mediím sám Sigmar Gabriel.
A co? A nic. Nic se neděje. Sigmar Gabriel, který je ministerstvem zahraničí v nejmocnější zemi Evropy, je ve své funkci opakovaně napadán ze strany Erdogana a jeho armády (kam patří i jemu „nakloněná“ media (jestli jiná media ještě v Turecku existují, toť je otázka), je obtěžován, vyhazován a tedy i jeho vlastní manželka. On apeluje a radí svým občanům, aby ve svém vlastním zájmu necestovali do Turecka, ale nečiní nic, ale vůbec nic, aby ministerstvo, kterému velí, samo též apelovalo na občany Německa, aby necestovali do Turecka. To neudělá! Aby nepoškodil cestovky, které už mají s Tureckem kontrakty?! Patrně Erdogan a jeho armáda přidávají na síle svých dle božských a lidských zákonů trestuhodných útocích na německé nejvyšší ústavní činitele … A? Zase nic! Ve stejných dnech Erdoganova armáda nechává německé prestižní firmě Siemens a jejímu konsorciu vyhrát v Turecku miliardový (v USD) konkurs a je to …. Samotný prezident Německa až do nebe křičí, že již aspoň kvůli sebeúctě by se neměli nechat Němci Erdoganem takto ponižovat!
Ale ještě do nedávna úřadující šéfredaktor největšího německého deníku, známá osobnost BILDu Kai Diekmann, jede jako každý rok do Turecka strávit dovolenou (jenom?), ale jeho deník přitom píše, jak Turecko dehonestuje ústavní činitele jeho vlastní země! Erdogan jmenovitě poukazuje na Kai Diekmanna a veřejně křičí do davu , "Podívejte se, milí občané, jací jsou to lidé, jeho noviny jdou proti nám a on sám sem .....“
Majitel významných tureckých deníků, člen vedení Erdoganovy politické strany a Erdoganův přítel - svůj majetek za Erdoganovy vlády zněkolikanásobil - a před tureckým referendem prohlásil: „i toto vyhrajme, naše cesta bude otevřená jako dálnice“. Právě jeho deníky přichází každý týden s novými „Nazi útoky“, které mají pramálo společného s civilizovaným chováním! Útočí na Berlín nebo značkují německého aktivistu Franka Nordhausena, kterého Turecko drží v kerkeru*) jako rukojmí za Frankensteina. A tento pán jde se svou firmou do vládního tendru desetimiliardového (USD) projektu pro tureckou armádu, kde se mají vyrábět i tanky. A víte, kdo je jeho partnerem? Německý průmyslový gigant Rheinmetall, gigant ze země „nepřítele, ze země zrádců, separatistů, podporovatelů terorismu, Nazi – Německa“
Zrcadlo v osobě Erdogana jakoby říkalo Evropě: "můžeme vám nadávat, osočovat, obtěžovat ba vydírat jak chceme, stejně jak přičichnete ke prachům či sebemenším výhodám, jako je dovolená na sluncem zalitých plážích, tak už jste v našich službách! Dívejte se, jaké jste VY prodejné kurvy! Podívejte se na mně, abyste ve mně viděli obraz své prodejné duše, a dívejte se pořádně! Uvidíte se takoví, jací jste: chamtiví, prodejní, úplatní a bezcharakterní kafírové. Prosto jste hračkami v mých rukou, v našich islámských rukou, proto si s vámi můžeme dělat, co chceme, a dovolit si cokoliv a VY PROSTĚ MLČET BUDETE! CHCETE PRACHY NEBO NE?"

*) karcer, vězení

Copyright © 2019. All Rights Reserved.