Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
135082

Připojeni

Právě přítomno: 357 hostů a žádný člen

Citát

Prázdnota

Veškeré zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti, a vše to je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet druhých.

Anton Pavlovič Čechov

Milá paní Zajícová,

s radostí jsem sledovala nasazení,

s jakým jste se pustila do budování Vašeho nového domova, ale teď vidím, že jste se zase vrátila k těm starým záležitostem. Nechte to být! Co je komu do toho, co se stalo před třemi roky, neotravujte s tím ostatní, ani sebe. Kdyby Váš manžel přijal vyměřený trest, už byste dnes měli pokoj a lidé, kteří se kauzou musí zabývat, také.

 

Opravdu nechápu, co Vám na rozsudku jménem republiky tak vadí.Vždyť je to všechno úplně jedno. Je naprosto lhostejné, že Bonnie celý incident nemohla sledovat, protože v té době byla někde úplně jinde, je zcela nepodstatné její tvrzení, že jste celý konflikt ukončila tím, že jste sklopila manželovi ruku s ostře nabitou a namířenou zbraní, a za tu ruku ho jako beránka odvedla domů. Já přece vím, že nejste šílená a v něčem takovém by Vám bránil obyčejný pud sebezáchovy, ale to, že se takovou blbostí žalobce a soudce nezabývají, jim přece musíte odpustit. Nemůžete se podivovat ani tomu, že nechali stranou Clydův výplodek s deštníkem. Svým způsobem obdivuji Clydovu fantazii a představivost a musím se usmívat nad tím, jak proti němu vybíháte s otevřeným deštníkem a máváte mu s ním před očima. Nezlobte se, ale docela mě překvapuje u osoby s takovou schopností vcítění jako jste Vy, že nechcete pochopit, proč Clyde zatajil, že Vás napadl. To by se styděl přiznat snad každý chlap a taky Vašeho manžela neudal on, ale jeho Bonnie!

Nechte už toho pročítání posledního soudního rozhodnutí a zapomeňte na své znalosti z logiky! To je sice hezké, že tvrzení se stává výrokem v momentě, kdy lze posoudit jeho pravdivostní hodnotu (tj. jestli je pravdivý, nebo nepravdivý), a až z výroků lze vyvodit závěr, ale ponechte právníkům jejich slovník a příležitost k vlastnímu uvažování.

Souhlasím s Vámi, že soudkyně používá ve svém zdůvodnění často slova logický a nelogický, ale u jejích  premis nelze určit pravdivostní hodnotu. Asi i mně by vadilo, kdyby o mně někdo tvrdil, že logicky jsem neměla důvod zasáhnout, když Clyde fyzicky a slovně ohrožoval mého muže, zvlášť, kdybych věděla, že má za sebou dvě vážné srdeční operace (což je ve spisu uvedeno), a o kousek dál si protiřečil, cituji „Bezpochyby svědkyně Zajícová při hlavním líčení vypovídala vedena snahou obžalovanému prospět, konečně je takový postoj pochopitelný s ohledem na skutečnost, že se jedná o blízkou osobu“.

Ale – víte co! Vadí nevadí, vykašlete se na to. Vždyť si stejně žijete jako v bavlnce. A s tím, aby soud provedl rekonstrukci incidentu na místě, kde k němu došlo, už také ne-o-tra-vuj-te!

Představte si, jaké problémy by to přineslo, kdyby rekonstrukce ukázala, že Bonnie podala křivé trestní oznámení!

Běžte si na zahrádku, běžte si se psem, něco pěkného si přečtěte a neotravujte sama sebe zbytečnými úvahami. Smiřte se s tím, že svět prostě není tak docela bezpečné místo k žití.

                                                                                                Vaše nejlepší  přítelkyně L. Z.

Copyright © 2019. All Rights Reserved.