Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
133483

Připojeni

Právě přítomno: 4 hosté a žádný člen

Citát

Laskavost

Doopravdy laskaví jsou pouze lidé vnitřně silní a pevní. Ti, kteří se laskavými jeví, jsou obyčejně jen slaboši, a jejich laskavost se snadno změní v bezohlednost.

Francois de la Rochefoucauld

Tanec s medvědem – 1

Někde jsem kdysi četl, že MEDVĚDA o tanec můžete požádat, ale nemůžete mu už poručit, kdy ten tanec má skončit, to určí jen medvěd sám.

Konflikt, který vznikl jakoby "z čistého nebe" mezi Ruskem a Tureckem mně připomněl toto pořekadlo.Turecko vyzvalo Rusko k tanci, ale teď jak a kdy tanec skončí, rozhodne jen a jedině Rusko!

Jak se zdá, sestřelení ruského letadla Tureckem, má daleko složitější a důkladně naplánované pozadí.

Turecko pod vedením Erdogana již před 5 lety svou zahraniční politiku tzv. "nulového konfliktu" zásadně změnilo a vybralo si cestu izolace. Může se tak případně úspěšně vyhýbat možným mezinárodním závazkům a přitom zachovávat zdání "suverenity" tím de facto a de jure diktátorsky, despoticky či přímo sultánsky prováděné politiky!

Za sestřelením ruského letadla je daleko rafinovanější a sofistikovanější úmysl, než se zdálo a než se může zdát.

Stalo se neuvěřitelné – a to sestřelení ruského letadla členským státem NATO! Jen, nahlas doufejme, že takový čin se stal poprvé a naposled. A proto je třeba hledat ty utajené, zamotané souvislosti k pochopení toho nepochopitelného.

Sledoval jsem na to konto pozorně všechny možné tiskovky všech zúčastněných stran incidentu a zejména samotného prezidenta Obamy a Hollanda těsně po sestřelení letadla. Tisková konference byla uspořádána kupodivu neskutečně rychle a přímo ve Washingtonu. První otázka položená Obamovi se pochopitelně týkala leteckého incidentu a nikoli teroristického útoku v Paříži, kvůli kterému údajně Hollande navštívil Washington, ale který se zprvu zdál jen upozaděn ve stínu tohoto neobvyklého incidentu, co jako by náhle "zaskočil " svět. Svět zaskočil, ale byl zaskočen i prezident Obama a jeho návštěva Hollande? Toť otázka!

Odpověď Obamy zněla prapodivně s ohledem na to, jak závažnou situaci mohl tento incident způsobit...nechtějme to raději ani domyslet. Obama svérázným a suchým, téměř zastrašujícím hlasem bez jakékoliv mimiky,emoce a gestikulace těla či tváře pravil: "Turecko má právo na sebeobranu".....

Že by nejmocnější muž světa neznal mezinárodní právo, že by neznal technické údaje incidentu, že by neovládal angličtinu? Z ničeho nic "najednou" mluvil o jakési "sebeobraně"? Útočníkem bylo Turecko a to sestřelené letadlo bylo Ruska!!!

Následně při setkání s Putinem a též v Paříži s Erdoganem v rámci Mezinárodní konference o klimatu, už měl Obama možnost i čas v klidu a s rozmyslem posoudit i Putinovu verzi výkladu tohoto mimořádného úletu a incidentu od založení NATO, ve kterém USA hrály a hrají hlavní roli. Obama na stejnou otázku, jak vyhodnocuje neobvyklou reakci Turecka, znovu a bez emocí odpověděl, tak jako ve Washingtonu, zcela naučeně standardně, neměnitelně: "Podporujeme právo na sebeobranu Turecka"! Za celý týden 2 krát stejná odpověď! Přitom v té druhé odpovědi, nejspíš ironicky, nezapomněl zdůraznit, že Moskva "má své místo" v koalici v boji proti ISIS ! Tím se evidentně vysmíval stížnostem Ruska, že jeho letadlo bylo sestřeleno Tureckem, to jest dalším členem koalice v boji proti ISIS!

Nebudu se zabývat dále nelogičností, nemorálností, neetičností jeho tvrzení, avšak jeho odpovědi mají logiku v daleko složitější, sofistikovanější, důkladně připravené hře.

Jelikož znám charakteristické rysy turecko-islámské "etiky", nepřekvapuje mně, že navenek se turecká strana stále jakoby snaží o "uklidnění situace" a o jakési příměří sil! Medvěd je však již probuzen a nerad přijal vyzvání k tanci. Medvěd ví, že nic jiného nezbývá než rychle zapomenout na zimní spánek. Odmítá jakýkoliv kontakt, neboť ví, že bohužel nic nezmění původní záměr Turecka, záměr, který má dlouhé a hluboké kořeny v dějinách. Medvěd ví, že klást další otázky k sestřelení letadla jako například: "Kdo a jak o tom rozhodl?", "Proč si vybrali právě tuto cestu?", "Kdo vlastně tahá za nitky?" je zbytečné a proto nelze očekávat, že by Rusko reagovalo na "alibistické slzy" Turecka, jako "neznali jsme identitu letadla", "kdybychom věděli, že se jedná o ruské letadlo, tak bychom je bývali nesestřelili" a tak podobně.

To jsou velice levné pohádky, které mohou vymyslet jen lidé z jiné "etiky" Erdogana a to z „turecko-islámské" napodobeniny alá Erdogan!

Téměř ve stejném čase, kdy Obama bez jakýchkoliv emocí a chladnokrevně prohlásil, že "podporuje právo Turecka na sebeobranu" v centru naší soudobé civilizace pánové z EU za nás rozhodli, že budou poskytovat Turecku 3 miliardy eur co by celnímu strážci EU! EU, která ještě krátce před incidentem kritizovala Turecko pro mnoho násilí a ignorance násilí v regionu. EU, která pozastavila rozhovory o přijetí Turecka do EU , najednou přes noc povýšila Turecko do funkce svého strážce ochránce Evropských hranic a Evropských hodnot!

Copyright © 2019. All Rights Reserved.