Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
119387

Připojeni

Právě přítomno: 12 hostů a žádný člen

Citát

O blaženém životě

...nejvíc oklamou cesty nejvyšlapanější a nejfrekventovanější. Na nic nesmíme dbát víc než na to, abychom nešli jako ovce za stádem těch, kteří kráčejí před námi - to bychom nemířili tam, kam se má jít, ale tam, kam jdou ostatní.

Nic nás neuvrhne do větších potíží, než když se řídíme hlasem davu přesvědčeni, že nejlepší je to, co přijal obecný souhlas lidí, když máme před sebou četné příklady a když náš život neřídí rozum, ale opičení. Odtud ta obrovská spousta lidí, kteří padají jeden přes druhého. Tak jako když se lidé při velkém návalu vzájemně na sebe tlačí, nikdo nepadá, aniž by s sebou strhl druhého, a první jsou zkázou těch, kteří stojí za nimi, něco takového můžeš vidět v životě obecně: nikdo nechybuje jen ke své vlastní škodě, avšak je příčinou a původcem chybování druhých. Je totiž škodlivé družit se k těm, kteří jsou před námi, a vzhledem k tomu, že každý raději věří druhému, než aby sám přemýšlel, nikdy si člověk netvoří vlastní soud o životě, ale omezuje se na víru, a v důsledku toho chyba přecházející z jednoho na druhého námi kymácí a sráží nás do propasti. Příklady druhých nás hubí, a uzdravíme se, jen když se odloučíme od davu.

Česká politika resuscitovala Leninův

Lenin v

demokratický centralismus,

princip výstavby komunistických stran.

Diskuse o řešeném problému může probíhat, dokud centrum nerozhodne; jakmile padne rozhodnutí, vyžaduje se striktní disciplína při jeho plnění. Každý delegát nižší organizace je odpovědný nikoli těm, kteří mu dali mandát, ale nadřízenému orgánu.

Nastala etapa normalisace a vylučování všech, kteří neodsouhlasili vstup vojsk. Vydává-li to, co se děle, někdo za obranu parlamentní demokracie, pámbu s náma a zlý pryč. SA marschiert mit ruhig festem schritt.

Původně to vypadalo, že se k tomu uchýlila jen darmokradická "pravice". Nyní se k ní přidala i darmokradická "levice".

Pěkný to pozdrav od nemrtvého Vladimíra Iljiče a jeho progresivní paralýzy.

(Toto není obhajoba kmotrů.)

Copyright © 2019. All Rights Reserved.