Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
120034

Připojeni

Právě přítomno: 9 hostů a žádný člen

Citát

Klam

Můžete klamat svým počínáním některé lidi nějaký čas, některé dokonce po celý čas, ale nikdy ne všechny po celý čas.

Abraham Lincoln

 

Hanobení

Já myslím, že ten paragraf není tak nejasný.

 

Zcela správně se nesmí říkat, že puntíkovaní jsou zkurvené svině a podobně. To je hanobení. Evidentně se nesmí říkat ani podřežeme jim krky. Má-li to formu podmiňovací, nejlepší by bylo podřezat jim krky, je to nahraně.

 

 

Pravda není hanobení. I z Koránu vyplývá, že Mohamed byl loupežník a měl devítiletou manželku. Těžko někdo může napadnout výrok o pedofilii, leda snad se dotázat, nejedná-li se už o hebefilii.

 

Podle výkladu JUDr. Kláry Samkové zhanobit není možno komunismus, nacismus a jiné hanebnosti, protože již hanebné jsou, stejně jako není možno nějak odstíhat pokálení lejna. Nepochybně jsou hanebníky všichni, kteří se k tak hanebným hnutím dobrovolně hlásí, majíc možnost svobodné volby

 

Hanobením není diskuse o tom, jaké je průměrné IQ nějakého etnika. Pokud průměr bude 80, hanobením není ani výrok, že půlka toho etnika jsou debilové, protože je to odborné označení pro člověka s IQ pod 80 a v daném případě to nelze považovat za nadávku. Za hanobení, nadávku to lze považovat v momentě, kdy někdo řekne všichni Dánové jsou debilové, protože průměrné IQ Dánů je někde okolo 100, takže ten výrok je nepravdivý, nepříznivý, lze jej považovat v daném případě za nadávku a některý soudce by mohl odsoudit hanobení.

 

Proto si myslím, že je zcela nesmyslné mnohé máchání paragrafy.

Copyright © 2019. All Rights Reserved.