Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
139105

Připojeni

Právě přítomno: 34 hostů a žádný člen

Citát

Otřáslo

Ne to, že jsi mne oklamal, ale to, že ti už nevěřím, mnou otřáslo.

Friedrich Nietzsche

 

Islamistický TROJSKÝ KŮŇ v České republice

Napsal Yekta Uzunoglu

Recense

Útlou knížku Yekty Uzunoglu jsem přečetl jedním dechem. Co naplat, Yekta je básník a spisovatel. Myslím, že knihu bude číst jedním dechem každý.

Jenom nevím, zda každý uvěří. Předtím, než jsem přišel do styku s jedním chapadlem chobotnice činovníka, o němž Yekta píše, bych s tím měl také problémy. Naivně jsem věřil tomu, že policie je v podstatě OK, s nějakými menšími defekty. Že justice je v podstatě OK, s nějakými menšími defekty. Bohužel osobní zkušenost mne přiměla přejít k posici, že naše policie a justice jsou v podstatě defektní, s nějakými menšími ostrůvky positivní deviace.

Přečtěte si tu knížku. Je napínavá jako špionážní romány, skutečnost, o níž Yekta píše, s nimi má mnoho společného. Na rozdíl od nich se ale jedná o skutečnost. Pravda je neuvěřitelná, lež bývá uvěřitelnější. Pravda vzniká, lež někdo pečlivě vytváří.

Čtěte pozorně, najdete také personální kontext s Berdychovým gangem. Už ani nemluvím o tom, že sečtělý čtenář najde konotace s Kafkovým Procesem. Porozhlédněte se i po webu, najdete Yektovy krásné texty, třeba http://uzunoglu.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580475

Fandím odvážnému Kurdovi, lékaři s duší básníka, jednomu z mála lidí, odškodněných za nezákonnou vazbu. Knihu můžete koupit zde.

Jiří Zajíc

Copyright © 2019. All Rights Reserved.