Jiří Zajíc

Osobní web

Statistika

Počet zobrazení článků
107431

Připojeni

Právě přítomno: 180 hostů a žádný člen

Citát

Laskavost

Doopravdy laskaví jsou pouze lidé vnitřně silní a pevní. Ti, kteří se laskavými jeví, jsou obyčejně jen slaboši, a jejich laskavost se snadno změní v bezohlednost.

Francois de la Rochefoucauld

Asi už víme,

proč ČSSD požadovala křeslo ministra vnitra!

Na vnitru bude sedět Bakalův člověk z amerického Aspen Institute a pomalu se začíná rýsovat, proč Babiš neposlechl Miloše Zemana a nevytvořil koalici s KSČM a SPD. Andreje někdo přitlačil ke zdi, když ho donutil změnit názor, pustit Hamáčkovi vnitro a ještě pozici ministra zahraničí. Kauzy Nikulin a Novičok ukázaly, že na Babiše má někdo obrovskou páku!

 

Když zhruba před měsícem skončily neúspěchem námluvy mezi Hnutím ANO a ČSSD,

vypadalo to špatně, pomalu na předčasné volby. Andrej Babiš šel na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem, aby se poradili, co dělat dál. Prezident odmítl myšlenku předčasných voleb a doporučil Andreji Babišovi, aby vytvořil menšinovou vládu, klidně i jednobarevnou, s podporou KSČM a SPD. Programové průniky existovaly a dosud existují, neměl to být problém. Jenže se stalo něco neuvěřitelného. Neuběhlo ani 24 hodin po schůzce s prezidentem, když Andrej Babiš oznámil, že uvažuje znovu otevřít vyjednávání s ČSSD, které skončilo před několika dny předtím neúspěchem. Tehdy to zkrachovalo na požadavku předsedy ČSSD Jana Hamáčka na obsazení pozice ministra vnitra. Pouhých 24 hodin po schůzce s prezidentem, který Babiše nasměroval k SPD a KSČM, došlo k obrovskému obratu. Andrej Babiš změnil náhle názor a nabídl ČSSD pozici ministra vnitra.

Aspen Institute Central Europe je pražskou pobočkou nadnárodního amerického think tanku.

Andrej Babiš čelí už od konce voleb velkému tlaku uvnitř Hnutí ANO, kde skupina lidí okolo Roberta Pelikána, Martina Stropnického a Dana Ťoka nechce za žádných okolností spolupracovat s SPD, doslova jim naskakuje kopřivka při představě, že by ANO mělo spolupracovat s lidmi Tomia Okamury. Zemanova rada proto Babiše nepotěšila a jeho návrat k jednání se tak dal interpretovat jako volba menšího zla, protože v případě jednání s SPD by se mohlo Babišovi rozpadnout Hnutí ANO zevnitř. Jenže ono to zdaleka není tak jednoduché. Pokud se totiž mluví o tom, co je volba menšího zla, potom s překvapením zjistíme, že Andrej Babiš si možná vybral daleko větší zlo, než by pro něho představovala SPD. A bylo by naivní si myslet, že o tom neví, nebo že se tím dosud nezabýval, ale pokud půjde Andrej Babiš do vlády s ČSSD, půjde ve skutečnosti do vlády se Zdeňkem Bakalou!

Hamáček pracuje pro Zdeňka Bakalu, pracují spolu v jedné americké neziskovce!

Předseda ČSSD Jan Hamáček se zdá být jako tichá myška, která nedělá vlny, ovšem ve skutečnosti je to jeden z největších koňů amerických neoconů uvnitř ČSSD. Jan Hamáček je totiž členem představenstva [1] amerického nátlakového think tanku Aspen Institute Central Europe [2], což je pražská neoconská pobočka americké matky této neziskovky. A Hamáček v tomto představenstvu sedí s takovými lidmi, jako je Madeleine Albright, čestná předsedkyně Aspen Institute, Michael Žantovský, prezident mezinárodního poradního sboru Aspen Institute, nebo právě Zdeněk Bakala.

Právě Bakala totiž zastává v Aspen Institute pozici viceprezidenta sboru poradců.

Bakala má v Aspenu kromě Jana Hamáčka z ČSSD dalšího člověka. Tím je Andrew Knight, předseda představenstva Bakalova vydavatelství Economia, které vydává mj. Hospodářské noviny a Respekt. A je to ta samá Economia, která provozuje freemaily Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz, které zahazovaly emaily českých občanů, pokud obsahovaly odkazy na alternativní servery. A šéfredaktorem mezinárodní sekce Hospodářských novin je Martin Ehl, který je shodou okolností řadovým členem Aspen Institute. A stejně tak členem Aspen Institute je i novinář Ondřej Kundra, také z Bakalova časopisu Respekt. Jsou tam všichni Bakalovci pěkně pospolu.

ČSSD usilovala o křeslo ministra vnitra tak moc, až to bylo divné. Nyní už víme, co za tím bylo!

Jenže, to není všechno. Kdo je v představenstvu Aspen Institute Central Europe spolu s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem? Koho tam vidíme? No přece Jana Farského, předsedu poslaneckého klubu Hnutí STAN. Takže si můžeme shrnout a otevřít nevěřícně ústa dokořán. Andrej Babiš přenechá Janu Hamáčkovi pozici ministra vnitra. Teď už je jasné, proč ČSSD tak moc usilovala o pozici ministra vnitra, protože Zdeněk Bakala potřebuje mít plnou kontrolu a vliv nad policií, aby se nikdo nevrtal v kauzách OKD a ani v poslední kauze lithia na Cínovci, kde redakce AE News odhalila napojení na lidi z okolí Zdeňka Bakaly.

Např. šéfem společnosti Geomet, která provádí na Cínovci průzkumné vrty pro společnost European Metals Holdings z Austrálie, je ing. Richard Pavlík, který od roku 2007 pracoval v OKD jako projektový manažer a také jako poradce ředitele OKD. Zdeněk Bakala jako viceprezident sboru poradců v Aspen Institute tedy zjevně pověřil Jana Hamáčka, aby usiloval při vyjednáváních s Babišem o získání kontroly nad ministerstvem vnitra, protože právě vnitro drží klíče k tomu, jestli bude nebo nebude Zdeněk Bakala vyšetřován v souvislosti s těmito kauzami. A není náhodou, že právě před několika dny padl v kauze OKD další zázračně osvobozující rozsudek, privatizace OKD prý totiž byla v pohodě, řekl český soud. Česko snese fšecko?

Současně je nade všechny pochybnosti jasné, že názorové rozkoly mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem organizuje právě Aspen Institute a lidé, které skrze Aspen ovládá Zdeněk Bakala. Jan Hamáček jako člen představenstva správní rady Aspen Institue Cetral Europe tak vykonává zadání a instrukce viceprezidenta Aspenu Zdeňka Bakaly v nejvyšší politice a ve všech procesech získávání kontroly a vlivu na chod ministerstva vnitra po ustanovení vlády Andreje Babiše. Bakalův člověk, předseda ČSSD Jan Hamáček, převezme tuto zodpovědnost na sebe a jako ministr vnitra dohlédne, aby se policie vyhnula kauzám Zdeňka Bakaly velkým a mohutným obloukem. Tím se vysvětluje, proč ČSSD tak horečně usilovala o pozici ministra vnitra po volbách. Bakala snad něčím motivuje Lidový dům ke spolupráci? Úhrada dluhů ČSSD v kauze Altner, např.?

Babiš se rozchází se Zemanem, je to jen otázka času, než oba dva začnou jít proti sobě. Co se stalo? Obchod mezi Bakalou a Babišem?

Mnoha lidem totiž nebylo pořád jasné, proč by pozice ministra vnitra měla mít pro ČSSD význam, když v minulé vládě ovládal vnitro právě Milan Chovanec z ČSSD. Pokud by Lidový dům chtěl něco “ošetřit” na vnitru, měli na to dost času pod Chovancovým vedením. Je proto nade vše jasné, že požadavek ČSSD na obsazení pozice ministra vnitra nevychází z Lidového domu, ale vychází z Aspen Institue Central Europe od viceprezidenta Aspenu, od Zdeňka Bakaly. A to je pro mnohé fanoušky Andreje Babiše asi pořádný šok a velká sprcha.

Copyright © 2019. All Rights Reserved.